DİCLE DOKTORUM
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Aknetrent

Aknetrent 1 yıl, 4 ay önce #2337

• ahmet
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 9
Merhaba.. 1 ay önce doktor kontrolünde akne tedavisine başladım.. Doktor 1 aylık dönem sonunda yanıma gel demişti. Şimdi aylık izne çıkmış ve ulaşamıyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. 20 mg lık aknetrent kullanıyorum..

Cvp: Aknetrent 1 yıl, 3 ay önce #2362

• ahmetyılmaz
  • Yönetici
  • Gönderiler: 123
Halsizlik, Halüsinasyon görme, intihar eğilimi, bölgesel kaşıntı, ağızda ve gözlerde kuruma ile burun kanamasını gibi belirtiler yoksa kullanmaya devam edin , mutlaka 3. ayda karaciğer enzimlerinin kontrol edilmesi gerekir.Bunun için tedaviyi başalayan hekime görünmeniz şart ve izin dönüşünüde takip edip hekiminize kontrol muayenesi olun çünkü kullandığınız İzotretinoin içerikli ilaç cildinizde ve dudaklarınızda kurumaya, veya kesmeyi istemenize sebep olacak değişiklere sebep olabilir. Tedaviniz süresince cildinizi ve dudaklarınızı nemlendiren kremler kullanmanız tavsiye edilir. Doktorunuza veya eczacınıza danışarak kendiniz için en uygun nemlendiriciyi seçebilirsiniz

Cvp: Aknetrent 1 yıl, 3 ay önce #2406

• bilalsula
  • Yetkili
  • Gönderiler: 125
bu tedavi zaten kontrol altında almanız gerekmektedir. düzenli olarak aylık kontrollere gitmelisiniz, yapılacak muayene ve tetkikler sonucunda tedaviniz planlanır. yukarda bahsettiğiniz yan etkiler görüleblir ama çoık sık değil. sizi en çok rahatsız edecek olan durum dudak ve cilt kuruluğu, belki gözlerde kuruluk ve ciltte hassasiyet olacaktır. bunlarda ek ilaçlarla giderilecektir. bu ilaçla beraber tetrasiklin grubu antibiyotikler ve A vit almamanız da öenmli. iyi günler
  • Sayfa:
  • 1
Yetkililer: bilalsula
Sayfa oluşturulma süresi: 0.62 saniye